Ідеї для дому

План квартири: класифікація

- 24/07/2018

Ви знаєте, що ремонт не варто починати з вибору кольору стін? – для початку дізнайтеся який у вас план квартири. Після того як дізнаєтеся тип планування – зможете розподілити місце в будинку найбільш ефективно. А щоб допомогти вам зробити правильний вибір, популярна класифікація планування в статті далі.


 
Розділивши планування на класи, Cult of Design виділив такі види планувань квартир: “сталінська”, “хрущовка”, покращене планування, вільне і нове.

“Сталінське” планування

Приблизно 50 років тому зводили будинки дев’яти, п’яти і трьох поверхів – по типу всі вони схожі довгим коридором, одним санвузлом, невеликою кухнею і високими стелями.

“Хрущовка”

На зміну попередньому варіанту, приходить планування квартир по типу “хрущовки”. Кухня менше 6 кв.м., прохідні, суміжні кімнати, об’єднаний санвузол, рідко окремий. П’ятиповерхові “хрущовки” переважно будувалися з панелей – про звукоізоляцію і не може йти мови -, до того ж практично всі стіни несучі. Висловлю суб’єктивну думку: “напевно найбільш незручне планування квартир”.

Покращене планування квартир

Наступний етап – покращене планування квартир. Стіни цегляні, товщиною приблизно 50 см, часом більше. Кухня не така мала, як в “хрущовках” – 8 кв.м., але все ж, місця замало. Кімнати, як і раніше, залишаються прохідними.

Сучасні варіанти

Вільне планування квартир

На сьогодні одне з найпопулярніших – планування квартир “вільне”. Відсутність несучих стін в будинках такого типу дозволяє власнику повністю підлаштувати планування квартири “під себе”.

Нове

Створюючи цей варіант планування квартир, були враховані всі помилки попередніх варіацій. Усунуто вбудовані шафи, довгі коридори, які без потреби займали величезну кількість місця. Кімнати з великою площею, а що особливо радує, кухня набагато більша, ніж у всіх інших плануваннях квартир – від 9 кв.м., і звичайно, роздільний санвузол.

Інформація про типові планування квартир допоможе вам зробити усвідомлений вибір, зваживши всі “за” і “проти” кожного варіанту.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!